Wampiry.org
Największe polskie forum o wampirach

Śledzone tematyŚledzone tematy FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 1070
Wampiry.org Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Kinematografia- czy to ma jeszcze sens?
Devil

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 1666

PostForum: Offtop   Wysłany: 2013-02-06, 19:32   Temat: Kinematografia- czy to ma jeszcze sens?
Cashmire, robię podobnie, bo gdyby nie doszukiwanie się drugiego dna na siłę, chyba w ogóle zrezygnowałabym z oglądania filmów. Jednak ja czekam na coś, czego nie trzeba się domyślać. Coś, co będzie na tyle oczywiste, że zrozumiem to dzisiaj i za dziesięć lat a jednocześnie tak "wielopoziomowe", że po każdym obejrzeniu znajdę nowe elementy, które mnie zaskoczą, zmuszą do ponownego przemyślenia, wyciągnięcia nowych wniosków.
Nie umiem tego inaczej wyjaśnić ;-)
kosma, oglądałam, ale czytałam wcześniej "Dziewczynkę w zielonym sweterku" i z wiadomych względów film już nie zrobił na mnie takiego wrażenia, jak na osobie oglądającej go po raz pierwszy.
Cairath, Jeśli mówimy o "Watchmen" to koniecznie trzeba powiedzieć o "300", bo w sumie z tych dwóch filmów wolę Spartan, są mi bliżsi przez zainteresowanie kulturą antyczną, no i samo wykonanie to majstersztyk. A jesli chodzi o fabułę i przesłanie to pewne elementy się zazębiają, jak w sumie w każdym filmie Snydera. Jeśli chodzi o "Nie opuszczaj mnie" to czytałam wcześniej powieść Kazuo Ishiguro, więc film też oceniłam jako średnio fajny. Podobnie było z "Wyspą tajemnic".
  Temat: Skojarzenia
Devil

Odpowiedzi: 1509
Wyświetleń: 47392

PostForum: Offtop   Wysłany: 2013-02-06, 19:15   Temat: Skojarzenia
... głupcze!
  Temat: Kinematografia- czy to ma jeszcze sens?
Devil

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 1666

PostForum: Offtop   Wysłany: 2013-02-05, 20:51   Temat: Kinematografia- czy to ma jeszcze sens?
Zakładam temat, bo zainspirowała mnie wypowiedź Charlotte, która napisała coś w stylu: "od nieambitnych filmów nie możemy oczekiwać głębokiego przekazu". Zrobiłam sobie w głowie przebieżkę po filmach, które ostatnio widziałam w kinie. Chodzi mi głównie o nowości, które wzbudziły moją ciekawość zwiastunem więc poszłam i zapłaciłam, żeby przez dwie godziny siedzieć słuchając odgłosu chrupanego popcornu i czuć mniejsze lub większe rozczarowanie. Wyszło mi na to, że nie widziałam przez ten czas filmu, o którym kiedyś mogłabym powiedzieć swojemu dziecku: "Idź, zobacz ten film, on pokaże Ci pewne wartości, o których trudno rozmawiać, które są spychane na margines, których nie da się wyjaśnić inaczej, niż w nich uczestniczyć". Dobry film powinien przenosić widza w swój świat. Mam płakać z bohaterem i cieszyć się razem z nim, przeżywać jego tragedię i wyciągać swoje wnioski. Od jakiś dziesięciu lat czy to w kinematografii polskiej czy światowej nie znalazłam jeszcze niczego takiego. Żaden obraz nie wstrząsnął mną tak, bym po wyjściu z sali nie wiedziała którędy do domu. I tutaj pojawia się moje pytanie: czy ja żyję w jakimś nierzeczywistym świecie, wymagam rzeczy nierealnych? A może zapotrzebowania na takie filmy w ogóle nie ma?
  Temat: POKAŻ MORDKĘ
Devil

Odpowiedzi: 946
Wyświetleń: 34186

PostForum: Forum i użytkownicy   Wysłany: 2013-02-05, 20:26   Temat: POKAŻ MORDKĘ
Dlaczego od razu krzywda? Krzywdą byłoby, gdybyś wyglądał jak Krzysztof Krawczyk ( z całym szacunkiem, ale nie lubię gościa) a ty masz bardzo miłe oblicze i dzielenie się nim powinno być przyjemnością ;-)
  Temat: Wampir z M-3
Devil

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 982

PostForum: W   Wysłany: 2013-02-02, 10:56   Temat: Wampir z M-3
Pilipiuk bardziej wyśmiewa "Zmierzch" i, chyba śmiało możemy już to napisać, pewne tendencje w literaturze najnowszej, gdzie bardzo odchodzi się od starego modelu wampira- ludojada, zastępując go czymś na kształt romantycznego kochanka.
  Temat: Saga Zmierzch: Przed switem cz.2
Devil

Odpowiedzi: 40
Wyświetleń: 2914

PostForum: Saga Zmierzch   Wysłany: 2013-02-02, 10:54   Temat: Saga Zmierzch: Przed switem cz.2
Cashmire napisał/a:
Weź jednak pod uwagę, Devil, że Aro miał dośc mocno rozdmuchane ego i uważał, że mając Alec'a i Jane jest niepokonany.

Oczywiście, że można tak to tłumaczyć. Poza tym Kajusz nad wyraz często załatwiał swoje sprawy za pomocą pięści czy tam kłów a Marek od śmierci żony tylko egzystował i być może w starciu z Cullenami najbardziej liczył na śmierć. Ogólnie rzecz biorąc, jeśli nieco przerysujemy postaci historyczne, na których opierają się portrety psychologiczne włochów, to można na siłę przyjąć takie tłumaczenie, ale, i tam mnie to nie przekonuje do końca ;-)
  Temat: Skojarzenia
Devil

Odpowiedzi: 1509
Wyświetleń: 47392

PostForum: Offtop   Wysłany: 2013-01-30, 16:56   Temat: Skojarzenia
uzależnienie
  Temat: Saga Zmierzch: Przed switem cz.2
Devil

Odpowiedzi: 40
Wyświetleń: 2914

PostForum: Saga Zmierzch   Wysłany: 2013-01-30, 16:53   Temat: Saga Zmierzch: Przed switem cz.2
Martusia22 napisał/a:
Po pierwsze nie było to jakieś tam dziecko, tylko według Iriny (donosicielki) nieśmiertelne dziecię.

No i co? Owo "Nieśmiertelne dziecię" to, jak wynika z książki i filmu taki salonowy piesek, który jest dla wampirzych rodzin pociechą, bo jego mózg nigdy nie będzie na tyle sprawny, żeby nauczyć go choćby mowy. Tak to przynajmniej sobie tłumaczę. Z historii przytoczonej wynika, że jakiś czas temu moda na owe pieski miała swoje wielkie bum, i niestety siała zbyt duże zniszczenie, żeby takie maskotki można było zatrzymać. Można się domyślać, że nie wszyscy chcieli z nich zrezygnować, więc trzeba było te wampirze rodziny pozabijać. Ale czy robili to wielcy władcy? Nie sądzę.
Myślę, że logika tego wątku może opierać się na tym, że Edzio już sobie nagrzebał próbą ujawnienia się we Włoszech, więc publiczna egzekucja mogłaby być czymś w rodzaju podwójnej kary. Ale w żadnej znanej mi rodzinie królewskiej nie było takiego przypadku, żeby król ze świtą (czy tam królowie) biegli sami wykonywać wyroki śmierci przez pół świata. To nielogiczne i niebezpieczne, bo przecież nie do końca wiadomo, jak potoczą się losy i czy rodzina rządząca nie zginie. A kto wówczas będzie rządził krajem? Z tego samego powodu królowie nie brali zazwyczaj czynnego udziału w bitwach, a już na pewno nie zabierali tam swoich następców i żon.
  Temat: Saga Zmierzch: Przed switem cz.2
Devil

Odpowiedzi: 40
Wyświetleń: 2914

PostForum: Saga Zmierzch   Wysłany: 2013-01-29, 08:12   Temat: Saga Zmierzch: Przed switem cz.2
Nie wiem, czy zagrożenie, o którym mówisz rzeczywiście było takie realne. Cullenowie zaczęli się zbroić, kiedy Volturi już wyruszali. Normalnie, dla zabicia jakiegoś tam dzieciaka żaden władca nie brudziłby sobie rąk, przecież włoska rodzina miała bardzo dużo ludzi, którzy z chęcią pozbawiliby życia po życiu Edzia i jego rodzinkę. W ten sposób może nawet Allice zignorowałaby wizję, w której panowie i władcy wybijają jej rodzinę, bo cóż interesuje ją posłaniec z "jakąś" wiadomością?
  Temat: Skojarzenia
Devil

Odpowiedzi: 1509
Wyświetleń: 47392

PostForum: Offtop   Wysłany: 2013-01-29, 08:03   Temat: Skojarzenia
pszczoły
  Temat: Skojarzenia
Devil

Odpowiedzi: 1509
Wyświetleń: 47392

PostForum: Offtop   Wysłany: 2013-01-27, 21:03   Temat: Skojarzenia
grzech
  Temat: Skojarzenia
Devil

Odpowiedzi: 1509
Wyświetleń: 47392

PostForum: Offtop   Wysłany: 2013-01-27, 20:39   Temat: Skojarzenia
Granat
  Temat: Gotowiec - książki
Devil

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 1414

PostForum: Prezentacja maturalna   Wysłany: 2013-01-27, 13:28   Temat: Gotowiec - książki
KSIĄŻKI
W prezentacji maturalnej musicie użyć jakiejkolwiek literatury. Najlepiej wybrać trzy utwory literackie, bo w ten sposób spotykacie się z egzaminatorem w połowie drogi. Nie ma literatury za dużo ani za mało i zmieścicie się w sam raz w czasie przeznaczonym na egzamin.
Dla leniwych
"Wywiad z wampirem" Anne Rice
"Dracula" Bram Stoker
"Zmierzch" (saga) Stephanie Meyer
"Pamiętniki wampirów" (saga) L.L Smith
To są propozycje najpopularniejsze i najłatwiej dopasować do nich różne tematy, np: "zmiana wizerunku wampira na przestrzeni wieków" czy " wartości, jakie reprezentuje wampir". Trzeba się jednak liczyć, że komisja ma te pozycje w małym palcu i samo obejrzenie filmu nie wystarczy. Poza tym, są to pozycje tak sztandarowe, że większość ludzi będzie miała chociaż jedną z nich, a to źle, dla was, maturzyści, bo komisja będzie miała duże porównanie, co może, niestety łączyć się z niższą oceną.
Dla średnio zaawansowanych
"Nekroskop" Brian Lumley
"Miasteczko Salem" Stephen King
" Wampiry z Morganwille" (saga) Rachel Caine
" Hotel Transylwania" Chelsea Quinn Yarbro
Pozycje mniej znane, mające dużą wartość dla sprawy wampirzej. Pozycje przedstawiają różne ujęcia wampirów a nawet całych wampirzych społeczności. Pytania z tych dzieł będą mniej szczegółowe, więc łatwiej o lepszą ocenę.
Dla ambitnych
"Wampir" Władysław Stanisław Reymont
"Pozwól mi wejść" "Låt den rätte komma in" (tytuł oryginalny) John Ajvide Lindqvist
"Wampir z mgieł" Christie Golden
Te pozycje szalenie trudno dostać i dlatego są na wagę złota. Nie wiem czy "Pozwól mi wejść" ukazało się w polskiej wersji językowej (tak, wiem, jest film, ale na Boga, nie oglądać, jeśli chcecie mieć jako taką ocenę!) ja czytałam w oryginale ze słownikiem i filologiem kultury skandynawskiej. Jeśli nie znajdziecie wersji polskiej "Pozwól mi wejść" to nie możecie dodać jej do bibliografii. Egzaminator ma czytać tylko książki w ojczystym języku, albo musicie dostarczyć tłumaczenie.
Mile widziane są również wiersze. Niektóre możecie znaleźć na forum w dziale LITERATURA, temat POEZJA.
Nie polecam
- zbiorów opowiadań. Zazwyczaj niewiele wnoszą do tematu, zwłaszcza te pisane po 2006 roku.
- książek, które w opisach mają słowa- klucze "romans", "historia miłosna", " prawie jak Zmierzch". Mało, że nie wnoszą wiele do tematu wampirów to jeszcze często są to harlequiny, które nie mają też żadnych wartości językowych, a to komisja również ocenia.
Polecam
- uzupełniacze wiedzy. Możecie w bibliografii umieścić je w literaturze podmiotu, a wiele wam pomogą. Najlepiej szukać czegoś w stylu "Wampiry historia z zimną krwią pisana", "Encyklopedia Fantasy", "Słownik mitologii świata". Im więcej taki uzupełniacz wiedzy ma autorów, tym lepiej dla was.
  Temat: Skojarzenia
Devil

Odpowiedzi: 1509
Wyświetleń: 47392

PostForum: Offtop   Wysłany: 2013-01-25, 16:23   Temat: Skojarzenia
okno
  Temat: Skojarzenia
Devil

Odpowiedzi: 1509
Wyświetleń: 47392

PostForum: Offtop   Wysłany: 2013-01-25, 13:04   Temat: Skojarzenia
Okulary
 
Strona 1 z 72
Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 16