Wampiry.org
Największe polskie forum o wampirach

Śledzone tematyŚledzone tematy FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Prezentacja maturalna o wampirach
Autor Wiadomość
Nadija 

Reputacja: 50
Poziom: 18
HP: 0/711
 0%
MP: 339/339
 100%
EXP: 13/45
 28%
Wysłany: 2013-01-18, 20:19   

Ja sie w pełni zgadzam z Devil. Jak już ktos podejmuje sie takiego a nie innego tematu ...to niech chociaż wypowie sie w istniejacych tematach, tam odnosnie zada pytanie i sam docieka.a nie tak na zasadzie- wejde, dostane i znikam.
Zeby osiagnac 'sukces' trzeba troche sie napracowac...
Dajac im przysłowiowy palec zaraz pociagna za reke...

Cashmire 
anonymous Nyks

Poziom: 14
HP: 0/426
 0%
MP: 203/203
 100%
EXP: 7/33
 21%
Wysłany: 2013-01-18, 21:11   

Tak, ale nie każdy maturzysta będzie miał na pewno czas na zaglądanie i dyskusje. Nie generalizujmy.
"Jeśli wierzysz, że Bóg stworzył Szatana, to musisz zdawać sobie sprawę, że jego moc pochodzi od Boga i że Szatan jest po prostu dzieckiem Boga, a i my tym samym jesteśmy dziećmi Boga. Nie ma dzieci Szatana, naprawdę."

Martusia22 

Poziom: 30
HP: 46/2333
 2%
MP: 1114/1114
 100%
EXP: 84/99
 84%
Wysłany: 2013-01-18, 21:25   

Tak jak napisała Cashmire nie każdy ma czas, aby zaglądać na forum i nie każdy wie jak poruszać się na forum i dlatego trzeba pomóc takiej osobie a nie od razu upominać, bo nie jest to dobre dla forum i na pewno odstraszy potencjalnych forumowiczów.

Cashmire 
anonymous Nyks

0%
 100%
 21%
Wysłany: 2013-01-18, 21:44   

A kto wie, może dzięki takiemu działowi uda się kogoś zarazić fascynacją i będzie chciał wtedy dopiero zostać na dłużej ;)
"Jeśli wierzysz, że Bóg stworzył Szatana, to musisz zdawać sobie sprawę, że jego moc pochodzi od Boga i że Szatan jest po prostu dzieckiem Boga, a i my tym samym jesteśmy dziećmi Boga. Nie ma dzieci Szatana, naprawdę."

Martusia22 

2%
 100%
 84%
Wysłany: 2013-01-18, 22:55   

Tak dokładnie, zgadzam się z Tobą :->

Shiz3R

Poziom: 1
HP: 0/18
 0%
MP: 8/8
 100%
EXP: 2/9
 22%
Wysłany: 2013-01-19, 16:58   

Chciał bym sie troche postawić murem za martusią i Ją poprzeć w walce o "prawa maturzystów";) Moim skromnym zdaniem maturzyści wybierający temat tyczący się wampiryzmu nie robią tego przypadkowo (przynajmniej opieram się na swoim przypadku). Osoby wybierająte te tematykę przeważnie są osobami z upodobaniami do wampirów i ich zachowań. Ja osobiście od dawna powoli "drapałem" temat wampirów pogłębiając swoje zafascynowanie, które wzięło sie od ciężkiej muzyki, filmy, książki. Wcześniej nawet nie wpadłem na pomysł poszukania czegoś więcej na ten temat a matura i temat, który udało mi się zaklepać doprowadziły mnie tutaj. Co prawda to prawda, że może nie odwiedzam go codziennie, lecz mam w obecnych chwilach masę obowiązków. Po maturach z pewnością nie raz i nie dwa odwiedze to forum np. w poszukiwaniu tytułów filmów, bądź też książek które z zamiłowaniem przeczytam:)

Devil 
zła dziewczyna

Pomogła: 1 raz

Poziom: 24
HP: 13/1353
 1%
MP: 646/646
 100%
EXP: 11/68
 16%
Wysłany: 2013-01-19, 19:03   

Ja też jestem maturzystką i wiem, co znaczy brak czasu i przygotowania maturalne. Mówisz, że lubisz cięższą muzykę; obejrzyj "Królową potępionych". Film jak film, ale ścieżka dźwiękowa zarąbista. Idź za ciosem i oglądnij również "Wywiad z wampirem". Później przeczytaj książki. Połączysz przyjemne z pożytecznym. Później podziel się opiniami nie tyle z nami, co z komisją egzaminacyjną.

Cashmire 
anonymous Nyks

0%
 100%
 21%
Wysłany: 2013-01-20, 02:38   

Shiz3R, czyli, że od muzyki do wampirów? Hmmm... A konkrety, jeśli idzie o tęże muzykę? Chciałabym wiedzieć, czy Twoje "ciężkie brzmienia" i moje "ciężkie brzmienia" mieszczą się w ramach tej samej definicji :771:

Devil, ale Ty masz temat w małym palcu. Osobiście nie zaryzykowałabym z Tobą głębszej dyskusji jeśli idzie o na przykład historyczne "dzieje" wampiryzmu, bo mam świadomości ograniczoności własnej wiedzy w tym temacie. Ale zdecydowana większość maturzystów sięgający po temat prezentacji związany z maturami ma wiedzę jeszcze mniejszą od mojej. Niektórzy z wampirami kojarzą tylko Draculę i sagę "Zmierzch" i to już jest sukces. Ewentualnie wymieniają jeszcze nazwisko Brada Pita, ale nie wiedzą, jak nazywała sie odgrywana przez niego postać ani o czym właściwie opowiadał film. A o Eli Batory wiedzą tylko, że ma na nazwisko Batory a na imię Elżbieta i jeszcze że (i tu zwykle jest chwila niepewności) ma coś wspólnego z "naszym" Batorym. Serce rośnie widzą takie rzeczy, no nie?

Ja jednak byłabym za tym, żeby ludzie przychodzili i pytali, ale nie zaśmiecali (dalej trzymam się zdania, że nowy dział to dobry pomysł). Mają możliwość czegoś się dowiedzieć. Jeżeli u kogoś temat wzbudzi zainteresowanie, zacznie więcej szukać i tak dalej, to może niedługo się okazać, że plaga dzieciaków uważających się za wampiry zmaleje (na przykład). Od czegoś trzeba zacząć przecież. Matura to świetny początek. Jeśli ktoś ma w klimat wsiąknąć to wsiąknie. Jeżeli nie, to gonienie go, żeby sam poszukał i poczytał/obejrzał nic nie da, a wręcz odniesie skutek odwrotny do zamierzonego. Takie jest moje zdanie.

Shiz3R

Poziom: 1
HP: 0/18
 0%
MP: 8/8
 100%
EXP: 2/9
 22%
Wysłany: 2013-01-20, 17:04   

Devil napisał/a:
Ja też jestem maturzystką i wiem, co znaczy brak czasu i przygotowania maturalne. Mówisz, że lubisz cięższą muzykę; obejrzyj "Królową potępionych". Film jak film, ale ścieżka dźwiękowa zarąbista. Idź za ciosem i oglądnij również "Wywiad z wampirem". Później przeczytaj książki. Połączysz przyjemne z pożytecznym. Później podziel się opiniami nie tyle z nami, co z komisją egzaminacyjną.

Królową oglądałem już z 3 razy a wywiad właaśnie mi się ładuje;)

Jeśli chodzi o moje ciężkie brzmienia to zaczelo sie od Metal Fest ep.II w moim mieście. Wczesniej sluchalem metalu i chodzilem na koncerty Punk rockowe i metalowe. na metal fescie poczulem dreszcze podczas screemo i skojarzylo mi sie to z lestatem i zaczalem drazyc temat wampirow bardziej doglebnie. aktualnie mam postuj na etapie matury i czytaniu lektur, artykulow z wierzeniami i ogladam filmy

Scalaj Posty....C

Devil 
zła dziewczyna

Pomogła: 1 raz

Poziom: 24
HP: 13/1353
 1%
MP: 646/646
 100%
EXP: 11/68
 16%
Wysłany: 2013-01-22, 20:58   

Ale ja mogę przysiąc, że moja wiedza, którą chyba trochę demonizujesz ;) nie pochodzi z watykańskich piwnic a z Internetu i odpowiedniej literatury. Wszystkie ciekawsze artykuły, które znajduję staram się zaraz zamieszczać i dzielić się nimi z forum na bieżąco. I przyznaję się bez bicia, że na maturzystów, albo studentów, którzy szukają na forum gotowców mam alergie.

Cashmire 
anonymous Nyks

0%
 100%
 21%
Wysłany: 2013-01-22, 21:52   

Nie demonizuję, jedynie chylę czoła ;)

Myślę, że sporo ludzi ma taka alergię. Tym nie mniej może to być dodatkowy atut do przyciągania ludzi - tzn "korepetycje" z tematów wampirycznych dla maturzystów i studentów :-P
Chodzi mi raczej o to w koncepcji nowego działu, żeby zawrzeć wszystko w pigułce. Takie najważniejsze rzeczy pod kontem matur. Kto ma potem zostać z nowicjuszy to i tak zostanie. A kto nie, to nic go nie zatrzyma.

Martusia22 

2%
 100%
 84%
Wysłany: 2013-01-23, 18:13   

Shiz3R napisał/a:
Chciał bym sie troche postawić murem za martusią i Ją poprzeć w walce o "prawa maturzystów";)

Drogi kolego. Ja co prawda maturę mam już dawno za sobą, ale pamiętam dobrze jak to było w moim przypadku. Przygotowując się do matury, na nic nie miałam czasu, także postanowiłam się trochę za Tobą wstawić.

DEVIL ja nie neguję tutaj Twojego zdania, tak jak napisała Cashmire, nie każdy posiada taką wiedzę na temat wampirów jak Ty, więc myślę, że można takiemu komuś pomóc.

Odpowiedz do tematu