Wampiry.org
Największe polskie forum o wampirach

Śledzone tematyŚledzone tematy FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Alucard
Autor Wiadomość
Cairath 
Administrator

Reputacja: 51
Poziom: 19
HP: 0/798
 0%
MP: 381/381
 100%
EXP: 31/49
 63%
Wysłany: 2009-07-19, 16:46   Alucard

Imię i Nazwisko: Nosferatu Alucard, Dracula
Pochodzenie: Transylwania // Anglia
Strona Konfliktu: Zakon Rycerski Kościoła Anglikańskiego Organizacji Hellsing
Zawód: Agent do zadań specjalnych Organizacji Hellsing // Doradca i pomocnik rodu Hellsing // 'Joker' specjalizujący się w zabijaniu wampirów.
Rasa: Wampir // Nosferatu
Główny Rywal: Watykański Paladyn Aleksander Anderson
Broń: Pistolety typu Casull .454 & Jackal 13 mm

Historia: Alucard jest wampirem kategorii "A", inaczej też nazywanym Nosferatem lub Prawdziwym Nieumarłym. Doradca i pomocnik głowy rodziny Hellsing. Z charakteru wydaje się być spokojnym i opanowanym wampirem, jednak jest wyjątkowo nonszalancki oraz cyniczny i złośliwy, uwielbia też walczyć w wielkich i krwawych pojedynkach. Pierwsze wzmianki na temat Alucarda pojawiają się w dziennikach i historii Abrahama Van Helsinga (dziadek Integral Hellsing), założyciela rodziny Hellsing'ów. Według podań, Abraham był pierwszym łowcą wampirów na świecie, który postanowił przeciwstawić się i walczyć z wampirami. Za cel obrał on sobie zgładzenie najpotężniejszego istniejącego na świecie Nosferata, samego króla nieśmiertelnych, Draculę (sen Alucarda z początku OVA II). Po zabiciu Draculi, Abraham Van Helsing postanowił przetransportować zwłoki Draculi do Anglii, by tam pozostały w ukryciu na wieki. Po śmierci Abrahama, obowiązki głowy rodu Hellsing przejmuje jego syn Arthur Hellsing (ojciec Integral), który zakłada Organizację Hellsing, mającą na celu wyeliminowanie wszystkich wampirów i pomiotów szatana. Głównym agentem szturmowym Organizacji był wówczas podopieczny Arthura, młody Walter zwany ,,Angel of Death,,. Jednak Arthur Hellsing postanowił stworzyć najpotężniejszego 'jokera' w swojej Organizacji, zapoczątkował więc projekt nie posiadający żadnej konkretnej nazwy -zwykle wspomina się tylko o ,,100-letnich eksperymentach,,. Badania te miały na celu odrodzenie Draculi w nowym wcieleniu, znanym jako Alucard. Pierwsze fazy projektu były dość nietypowe, gdyż Alucard z chęcią przybierał postać małej (jakby to powiedzieć...) dziewczynki: Girly-carda. Dopiero po II Wojnie Światowej Alucard zaczął ukazywać się pod postacią wysokiego, szczupłego i młodego wampira, który był wyjątkowo lojalny. Gdy zagrożenie ze strony nazi-wampirów zostało powstrzymane, Arthur uznał że Alucard nie jest już konieczny dla Organizacji i uśpił go w piwnicach pod pałacem Hellsing'ów. Gdy Arthur Hellsing umierał, na swego następcę wybrał córkę, Integral, która przez spisek Ryszarda Hellsinga (brata Arthura) została zmuszona do ucieczki. Jednak dzięki przypadkowi Integral obudziła uśpionego Alucarda i zgładziła swojego wuja. Teraz Alucard jest lojalnym sługą głowy rodu Hellsingów i jako główny 'joker ' Organizacji zwalcza wszystkie pomioty szatana, wraz z Seras Victorią, draculiną wskrzeszoną przez niego po uprzednim jej zabiciu (walka z Pastorem). Głównym wrogiem Alucarda jest watykański Paladyn Aleksander Anderson, będący jedyną istotą dorównującą mu siłą i potęgą. Praktycznie każde ich spotkanie kończy się krwawą jatką i remisem. Alucard posiada wiele potężnych zdolności, na przykład regenerację czy też możliwość przemiany w mgłę lub demoniczne psy. Jednak najsilniejszą zdolnością Alucarda jest przemiana w postać Draculi (Tom 8) , wykorzystał on ją tylko raz, gdy powrócił do Londynu podczas szturmu ,,Millennium,,. Przyzwał on wówczas armię nieumarłych (a ściślej -wszystkich zabitych przez siebie), która na czele Alucarda zgładziła całe Iscariote; wtedy też Alucard ostatecznie pokonał Andersona. Bitwa ta była najbardziej efektownym i krwawym pojedynkiem z całej mangi Hellsing -trwa ona od połowy tomu 8 i przez ponad połowę tomu 9. Aktualnie ostatecznym pojedynkiem Alucarda jest walka z Dark Walterem.

Wikipedia:

Jako człowiek, Alucard był znany jako władca Wołoszczyzny, legendarny Wład Palownik - choć jest to wspominane co jakiś czas, dopiero w późniejszych autor przedstawia sceny w pełni to potwierdzające. Wlad stał się wampirem w chwili własnej śmierci przez ścięcie toporem - z własnej woli wypił krew, zalegającą w kałużach wokół pieńka; przemiany dopełnia rozbicie krzyża ostrzem (Alucard jako człowiek prawdopodobnie był fanatycznym chrześcijaninem, czy wręcz krzyżowcem). Od tej "śmierci" rozpoczął nowe, mordercze i sekretne życie - jako pierwszy wampir.

Sto lat przed rozpoczęciem się akcji Hellsinga został pokonany przez dziadka swej pani, Abrahama van Hellsinga. Zarówno on, jak i jego syn, Arthur Hellsing, poddawali go eksperymentom, mającym na celu uczynienie z niego lojalnego sługi oraz prawdziwie nieśmiertelnego, niepokonanego - który posłużył do walki z innymi wynaturzeniami.

W 1944 roku wysłano go z młodym jeszcze Walterem do okupowanej wówczas Warszawy, gdzie zniszczyli eksperymentalną jednostkę Niemieckich SS-manów - Millenium - zajmującą się doświadczeniami na więźniach z obozów koncentracyjnych - oficjalnie później przyjmowanych przez świat jako bądź co bądź niehumanitarne, choć nienadprzyrodzone -w rzeczywistości mających doprowadzić do stworzenia żołnierza idealnego, nieśmiertelnego. Millenium stwierdziło, że do badań, z których niemal każde prowadzi do śmierci obiektu doświadczeń, doskonale nadadzą się jeńcy, Żydzi i Słowianie, katowani i zwożeni do obozów. Podczas szturmu i zniszczenia ośrodka, Alucard przyjmował formę małej dziewczynki - zwanej przez fanów Girlycard.

Po zakończeniu II Wojny Światowej sir Arthur doszedł do wniosku, iż jest zbyt ryzykownym używanie do walki wampira, zamyka więc sługę w lochach. Wiele lat później zostaje on uwolniony dzięki krwi jego 12-letniej córki, Integry Hellsing. Uznaje wtedy młodziutką dziedziczkę Hellsingów za swoją panią oraz ratuje jej życie, zabijając dybiącego na jej życie oraz spadek wuja.
Profil Facebook

Charlotte* 
rain of darkness

Pomogła: 4 razy

Reputacja: 50
Poziom: 36
HP: 150/3758
 4%
MP: 1794/1794
 100%
EXP: 83/138
 60%
Wysłany: 2010-04-20, 21:27   

Moim skromnym zdaniem jedna z lepszych anime jakie znam. A głos Alucarda mnie po prostu powala.

blackunicorn 

Poziom: 21
HP: 9/996
 1%
MP: 475/475
 100%
EXP: 51/56
 91%
Wysłany: 2010-04-23, 06:32   

Wampir idealny :D Po prostu idealny :D
Nic dodać, nic ująć.
Moja ulubiona postać :D

CorniC 

Reputacja: 10
Poziom: 29
HP: 42/2142
 2%
MP: 1022/1022
 100%
EXP: 94/94
 100%
Wysłany: 2010-05-01, 12:41   

Fajny wampir trącający lekkim kiczem, ale to całe anime ma taką stylistyke, po prostu tak nas widzą Japończycy :mrgreen:

blackunicorn 

1%
 100%
 91%
Wysłany: 2010-05-05, 01:23   

A ja nie o tym...
Jakby to "poobierać" z anime i podać takiego urealnionego Alucarda pod postacią któregoś z poważniejszych aktorów, to inne wampiry niestety schowałyby się ze wstydu :D
Samo anime nie wnosi nic co już nie byłoby do świata anime wniesione, ale sposób w jaki przedstawiono właśnie Alucarda, jest fantastyczny. Poza tym sposób ten pozwala każdemu wedle siebe pewne rzeczy dopowiedzieć = te które nie zostały powiedziane w samej bajce.

Charlotte* 
rain of darkness

4%
 100%
 60%
Wysłany: 2010-05-07, 12:30   

Alucard jako postać został ukazany mistrzowsko moim zdanie, jego głos jest idealnie dopasowany a jego dystans do ludzi i ironia są po prostu boskie.

Brooke Logan
[Usunięty]

Poziom: 3
HP: 0/44
 0%
MP: 21/21
 100%
EXP: 3/9
 33%
Wysłany: 2010-05-07, 16:45   

Wampir z wyższej półki i na dodatek made in Japan. Ciekawe czy można rzutować na plan kulturalny z zakresu anime wypracowania maturalne :D

Szelma 
Szeptucha

Pomogła: 2 razy

Poziom: 26
HP: 32/1637
 2%
MP: 781/781
 100%
EXP: 60/78
 76%
Wysłany: 2010-05-16, 21:45   

Dzisiaj oglądałam po raz nie wiem który Hellsing'a obie serie. Jak zawsze skuteczne na atak furii - dziką wściekłość ostudza ale... za to budzi skłonności psychopatyczne. (wspominałam, że jestem jednostką o skłonnościach, maniakalno-sadystyczno-psychopatycznych? Nie? To teraz mówię :twisted:)
Jak zawsze Alucard mnie zachwicił... Moja zdecydowanie ulubiona postać. żałuję, że tego wampira nie ma w realnym świecie - chętnie uczyłabym się od niego. Może dlatego, że pod pewnymi względami jestem do niego podobna...

blackunicorn 

1%
 100%
 91%
Wysłany: 2010-05-17, 03:47   

Szelmo, jak zwykle wprowadziłaś mnie w ciężki szok. Jako że tabletki na zdziwienie nadal nie dostałem w aptece, pozostaje poczekać aż szok sam minie.
Ale mam nadzieję że nie gnębisz małych zwierzątek, np krokodyli?
Co do Alucarda skłonności psychopatyczne raczej nie. Raczej umiejętność wykorzystania mocy. Ale jednak trzeba stwierdzić że zabijał straszne szuje :D

Iris 

Poziom: 8
HP: 0/159
 0%
MP: 76/76
 100%
EXP: 3/19
 15%
Wysłany: 2010-06-02, 23:03   

Bo został zmuszony do tego, żeby zabijać straszne szuje. A poza tym lubił zabijać i było mu wszystko jedno kogo. Oglądając anime czy zaglądając do mangi miałam wrażenie, że każdą bitwę traktował jak najlepszą imprezę. No i tęsknił za innym prawdziwym wampirem. Ale chyba najbardziej mistrzowską rzeczą w całej mandze jest napisanie na wspak DRACULA. Nie wiedziałam, że tak ładnie to brzmi. I teraz pytanie. Alucard i Dracula to ten sam wampir?

Charlotte* 
rain of darkness

4%
 100%
 60%
Wysłany: 2010-06-03, 01:32   

Moim zdaniem jest to pewien koncept. Dracula stał się pewnym konceptem i czasami pojawić się mogą właśnie różne interpretacje czy też wariacje na temat danego konceptu. W przypadku Alucarda tak właśnie moim zdaniem było, stworzono pewien obraz postaci, posługując się imieniem Draculi. To, że było napisane wspak, jest moim zdaniem pewnym sygnałem: "uwaga to nie jest typowo rozumiana i znana z literatury postać Draculi" - coś dodano, zmieniono, stworzono inną postać, z cechami Draculi ale dając mu nową osobowość. Oczywiście to co teraz piszę, jest również wariacją na temat. Ot dywagacja.

carnavau 

Poziom: 9
HP: 0/193
 0%
MP: 92/92
 100%
EXP: 10/20
 50%
Wysłany: 2010-12-01, 19:12   

też bardzo lubię to postać charyzmatyczny, tajemniczy...

Jam jest Hermes Własne skrzydła pożerając Oswojon zostałem...

Charlotte* 
rain of darkness

4%
 100%
 60%
Wysłany: 2010-12-01, 19:50   

I ten głos... w wersji japońskiej... echh nie mam go dość!

Amy_Lee 
Sakurai Lady

Poziom: 10
HP: 0/230
 0%
MP: 110/110
 100%
EXP: 22/22
 100%
Wysłany: 2012-02-29, 00:44   

To jest najfajniejszy wampir wśród tych wampirów z anime... A głos w wersji japońskiej jest naprawdę świetny...

Buck Tick <33 Atsushi Sakurai <333

Charlotte* 
rain of darkness

4%
 100%
 60%
Wysłany: 2012-03-07, 21:46   

Ogólnie głosy w japońskich wersjach są świetne. Alucard nie ma sobie równych jako wampir ;)

Odpowiedz do tematu